Бултериер
- Бултериер
- Външен вид на Бултериер
- Физическа характеристика на Бултериер
- Характер и поведение на Бултериер
- Отглеждане и дресировка на Бултериер
- Здравословен статус и проблеми при Бултериер
- Анатомични особености на Бултериер
- Исторически данни, митове и легенди за Бултериер
- Интересни факти за Бултериер
Отглеждане и дресировка на Бултериер
Отглеждане
Бултериерите имат нужда от човешко присъствие през деня. Да оставите бултериер сам за дълго време е все едно да оставите дете в стая пълна с експлозиви. Те са способни да изгрезът почти всичко. Много кучета умират от стомашно-чревни запушвания, причинени от нещата, които са сдъвкали.
Бултериерите могат да живеят и в апартамент, ако им се осигуряват физически упражнения. Те имат нужда от енергични ежедневни упражнения, които включват и дълга разходка. В противен случай могат да напълнеят много и да станат мързеливи. Те са доста активни и изискват всекидневни разходки. Предпочитат по - топлия климат.
Отношение към децата и другите домашни любимци
Бултириерите са активни кучета и това, което за тях е игра за други може да е много грубо отношение. Поради това не се препоръчва да отглеждате такова куче, ако имате малки деца. Те се разбират много добре и си играят много с по - големи деца, които знаят как да се отнасят с тях.
Бултериерите обаче могат да бъдат агресивни към деца, които не познават. Те изпитват чувство да защитят познатите им деца от техните приятели.
Никога не оставяйте кучето без надзор, когато около него има деца, колкото и безобидна да ви изглежда ситуацията. Некастрираните мъжки бултериери могат да бъдат особено агресивни към кучета от същия пол. Често нападат по - дребни животни, особено котки.
Грижи за козината
Козината на бултериерите е лесна за поддържане. От време на време трябва да ги разресвате с четка и сте готови. Тази порода кучета сменя козината си два пъти в годината. Можете да махате излишната козина посредством специална гумена ръкавица. Не се препоръчва често къпане, а само когато е необходимо.
Дресировка
Бултериерите се нуждаят ежедневно от един час физически и психически упражнения. Те обожават разходките, да гонят топки и други предмети. Подобно на другите териери, тези кучета могат да проследяват следите на други животни. Дръжте ги на каишка, защото могат да тръгнат след някое животно или да тръгнат да опознават района сами, което да доведе до неприятности.
Когато бултериерите са още малки не трябва да ги натоварвате прекомерно физически, защото това може да нарани все още развиващите се стави и сухожилия на кучето. Особено внимателни бъдете, когато кучетата са на възраст между 12 и 18 месеца.
Ранното започване на последователно обучение на кучето също е от съществено значение. Трябва да се наложите над кучето и да покажете кой е лидера, без да прибягвате до физическа сила или остри думи.
Бултериерите не са от най - лесните кучета за обучение и затова трябва да сте търпеливи и постоянни. Те са подозрителни към непознати и могат да бъдат агресивни към други животни.
Ако смятате, че не може да се справите сами с тяхното обучение е добре от малки да ги запишите на специализирани курсове за обучение, а именно - в специалните училища за обучение на кучета.
Запомнече, че е важно да ги социализирате възможно най - много, за да привикнат да реагират нормално на различни ситуации.
Отзиви